Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Fundusze Europejskie.

biuro@park.zawiercie.eu

+48 32 494 13 33

Zawierciański Park

Przemysłowo-Technologiczny

Aktualności

Zawiercie nawiązało współpracę z Uniwersytetem Śląskim

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zawiercie nawiązało współpracę z Uniwersytetem Śląskim

W czwartek 21 czerwca 2018 roku o godz. 9.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się uroczyste nawiązanie współpracy pomiędzy uczelnią a Gminą Zawiercie. Porozumienie o współpracy naukowo-badawczej uzupełniła umowa partnerstwa z Centrum Badawczym Polityki Publicznej i Problemów Regulacyjnych UŚ oraz porozumienie o współpracy z  Biurem Karier UŚ. Celem podjęcia tak szerokiej współpracy z uczelnią jest wspieranie i rozwój przedsiębiorczości w naszym mieście, transfer wiedzy oraz pomoc studentom i absolwentom Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w znalezieni atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy na zawierciańskim rynku – podkreśla Prezydent Miast Witold Grim.

Jednostką odpowiedzialną za bieżącą współpracę będzie Agencja Rozwoju Zawiercia, która skupia swoje działania na promowaniu walorów inwestycyjnych i gospodarczych Zawiercia. Pełni także funkcję instytucji otoczenia biznesu zarządzając Zawierciańskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym oraz promuje postawy innowacyjności i przedsiębiorczości w regionie. Na co dzień Agencja Rozwoju Zawiercia współpracuje z Politechniką Śląską i Politechniką Częstochowską realizując zarówno projekty badawczo-rozwojowe jak i wspierając lokalnych przedsiębiorców w obszarze transferu wiedzy i projektów innowacyjnych. Teraz zakres współpracy ARZ został poszerzony o bogatą ofertę naukową Uniwersytetu Śląskiego.

W imieniu Gminy porozumienie podpisał Prezydent Miasta Witold Grim. Ze strony uczelni dokumenty podpisał Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej i Krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski.

25

CZE

2018

320

razy

czytano

170/352

park.zawiercie.eu

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.