Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@park.zawiercie.eu

+48 32 494 13 33

Zawierciański Park

Przemysłowo-Technologiczny

Aktualności

Lokalne forum promocji przedsiębiorczości, innowacji, rynku pracy i szkolnictwa zawodowego - Konferencja - panel ekspercki z zakresu szkolnictwa zawodowego (Forum szkolnictwa zawodowego)

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Lokalne forum promocji przedsiębiorczości, innowacji, rynku pracy i szkolnictwa zawodowego - Konferencja - panel ekspercki z zakresu szkolnictwa zawodowego (Forum szkolnictwa zawodowego)

Agencja Rozowoju Zawiercia w związku z realizacjią działań   w ramach  projektu pn. „Plan Rozwoju Lokalnego na lata 2021-2030 finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021” organizuje szereg konferencji twmatycznych z zakresu rynku pracy oraz szkolnictwa zawodowego.

W dniu 26 maja 2023 r. odbyła się konferencja pn: „Kształcenie zawodowe przyszłości” - szczegółowa tematyka konferencji obejmowała kształcenie dualne zawodowe jako kształcenie, które w niedalekiej przyszłości będzie odgrywało prioratywną rolę. Prelegenci: Jan Witkowski - Starszy Cechu w Zarządzie Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Zawierciu, mistrz w zawodzie optyka okularowego z prelekcją o nakładaniu wagi na konieczność wdrożenia innowacyjnego kształcenia dualnego odpowiadającego współczesnym wymogom rynku pracy, później zaś przedstawiając charakterystykę wykonywanego zawodu, jak i prowadzonego zakładu usługowego. Drugi z prelegentów  Pan Paweł Kadłubek II Podstarszy Cechu w Zarządzie Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Zawierciu, mistrz piekarnictwa.  W swojej prelekcji wskazał na pozytywne aspekty kształcenia zawodowego oraz właściwości pracy w zakładzie piekarniczo-cukierniczym. Zwrócił również uwagę na potrzebę organizacji uczniowskich wizyt  zawodoznawczych w zakładach pracy -  przybliżających w znacznym stopniu charakter pracy rzemieślników a zarazem ułatwiających podjęcie decyzji w aspekcie wyboru dalszej nauki i rozwoju zawodowego.

W dniu 31 maja 2023 r. odbyła się druga konferencja pn  „Orientacja zawodowa bez granic – zawody przyszłości cz. I” – głównym celem konferencji, która planowana jest w trzech częściach jest przedstawienie uczestnikom konferencji zawodów rzemieślniczych tzw. „fach w rękach”. Konferencje mają za zadanie wskazanie jak ważne, w przyszłości będą  zawody tj. elektryk, kucharz, hydraulik itp. W świecie gdzie większość młodych ludzi na ścieżkę edukacji wybiera licea ogólnokształcące brakować będzie specjalistów – rzemieślników, a co za tym idzie ich usługi będą kosztowne. W ramach konferencji zapoznajemy uczestników z wybranymi zawodami, przybliżamy ich specyfikację oraz określamy sposoby łatwego „wejścia” na rynek pracy po uzyskaniu zawodu. Jan Witkowski - Starszy Cechu w Zarządzie Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Zawierciu, mistrz w zawodzie optyka okularowego - najpierw wskazując na konieczność wdrożenia innowacyjnego kształcenia dualnego odpowiadającego współczesnym wymogom rynku pracy, później zaś przedstawiając szeroki zarys wykonywanego zawodu, jak i prowadzonego zakładu usługowego. W drugiej części konferencji głos zabrał drugi z prelegentów  Artur Król sekretarz w Zarządzie Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Zawierciu, dyplomowany inżynier elektrotechniki i informatyki, rzeczoznawca branży elektrycznej przy Izbie Rzemieślniczej w Katowicach. Kreśląc charakterystykę pracy w zawodzie elektryka prelegent zwrócił szczególną uwagę na jego liczne specjalizacje wskazując jednocześnie, iż jest to profesja rozwojowa, dobrze opłacana, choć wymagająca, ponieważ poszukiwani są naprawdę dobrzy fachowcy dysponujący możliwościami wykonywania szerokiego zakresu prac, co z kolei wiąże się z koniecznością nieustannego kształcenia, podwyższania kwalifikacji i zdobywania kolejnych uprawnień.

07

CZE

2023

166

razy

czytano

32/333

Agencja Rozwoju Zawiercia

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.