Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Fundusze Europejskie.

biuro@park.zawiercie.eu

+48 32 494 13 33

Zawierciański Park

Przemysłowo-Technologiczny

Aktualności

Noworoczne spotkanie z biznesem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Noworoczne spotkanie z biznesem

Prezydent Witold Grim gościł 20 stycznia br. w Urzędzie Miejskim zawierciańskich przedsiębiorców. Tradycyjne spotkania noworoczne, to możliwość wspólnego podsumowania ubiegłego roku oraz okazja do integracji środowisk biznesowych. W spotkaniu uczestniczyli również posłowie Anna Nemś oraz Waldemar Andzel oraz przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Kaziród.

Podczas spotkania skarbnik miasta Arkadiusz Ilski zaprezentował wykonanie ubiegłorocznego budżetu Zawiercia oraz omówił projekt tegorocznego planu dochodów i wydatków miasta, a prezydent Witold Grim zaprezentował gościom inwestycje miejskie zrealizowane w 2015 r.

- W ubiegłym roku zrealizowaliśmy szereg inwestycji, często niewielkich, ale znacząco podnoszących bezpieczeństwo i komfort życia w naszym mieście. Część z tych inwestycji czekało na realizację przez wiele lat, a ich brak utrudniał codzienne funkcjonowanie. Wymownym przykładem takiego działania, które dało mi osobistą satysfakcję, a co najważniejsze podniosło bezpieczeństwo pieszych była długo wyczekiwana budowa chodnika przy ul. Łośnickiej i Glinianej – powiedział samorządowiec.

Prezydent Zawiercia podkreślił również, że szczególnie zależy mu na dobrej współpracy z Radą Miejską. - Planując, a następnie realizując miejskie inwestycje wspólnie z radnymi, którzy jednomyślnie uchwalili budżet na 2015 rok, kierowaliśmy się przede wszystkim zrównoważonym rozwojem miasta, a zadania realizowaliśmy na terenach wszystkich osiedli i sołectw. Mam również nadzieję, że rok 2016 będzie przebiegał pod znakiem dobrej współpracy z radnymi, ponieważ do tegorocznego budżetu wszyscy radni zgłosili swoje propozycje, które zostały ujęte w projekcie – podkreślił.

Gospodarz miasta odniósł się również do tegorocznych planów budowy kolejnego odcinka zachodniej obwodnicy miasta i nowych mieszkań. Cześć środków na te przedsięwzięcia pozyskano w ubiegłym roku. – Zawsze podkreślam, że Strefa Aktywności Gospodarczej jest sercem Zawiercia, bo tak postrzegam nasze tereny inwestycyjne. Dlatego w 2015 roku z powodzeniem staraliśmy się o dofinansowanie z środków wojewódzkich budowy kolejnego etapu drogi w SAG, który połączy ul. Podmiejską z Drogą Krajową nr 78, a w ramach inwestycji przy ul. Wojska Polskiego wybudujemy kolejne rondo w mieście.  Również w ubiegłym roku gmina złożyła do Banku Gospodarstwa Krajowego wniosek o dofinansowanie budowy trzech nowych bloków komunalnych. Inwestycja będzie realizowana przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. W grudniu 2015 r. otrzymaliśmy z BGK informację o przyznanym dofinansowaniu, które wyniesie 30% wartości całej inwestycji – poinformował przedsiębiorców prezydent Witold Grim.

Podczas środowego spotkania głos zabrali również parlamentarzyści Anna Nemś oraz Waldemar Andzel. Posłowie zadeklarowali podjęcie wspólnych działań przyśpieszających budowę długo wyczekiwanej obwodnicy Zawiercia. Za dobrą współpracę z miastem dziękowali przedstawiciele biznesu Joanna Brodzik – Kot oraz Stefan Rotarski. Dodatkowo przewodniczący Rady Gospodarczej zaapelował do parlamentarzystów o tworzenie dobrego prawa dla przedsiębiorców. – To nasze firmy tworzą miejsca pracy i płacą rozmaite podatki do budżetu państwa – podkreślił prezes Stefan Rotarski.

21

STY

2016

303

razy

czytano

331/352

Agencja Rozwoju Zawiercia

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.