Agencja Rozwoju Zawiercia
WFOŚiGW w Katowicach wstrzymał nabór wniosków do ...
29
lis
2024
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa Zawierciańskiego Parku Przemysłowo - Technologicznego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
Aktualności
Informacja dla mieszkańców posiadających umowy na instalacje fotowoltaiczne a dotycząca umów na dostawę energii elektrycznej
Każdy z mieszkańców musi posiadać umowę kompleksową z Zakładem Energetycznym (na dystrybucję i sprzedaż) – tylko w takim przypadku będzie możliwość przyłączenia instalacji na zasadach prosumenta i możliwość bilansowania nadwyżek energii. Jeżeli występują przypadki, w których umowa jest rozdzielona, należy ją wypowiedzieć i zawrzeć umowę kompleksową z dystrybutorem na dystrybucję i sprzedaż, aby zachować bilansowanie na poziomie ;
1 - 0,8 kWh – dla instalacji o mocy do 10 kW
1 - 0,7 kWh – dla instalacji o mocy powyżej 10 kW
Dla każdej lokalizacji moc przyłączeniowa musi być co najmniej równa mocy instalacji fotowoltaicznej. Jest to obligatoryjne przez Zakład Energetyczny do przyłączenia mikroinstalacji. Moc największego źródła wytwórczego nie może być większa, niż moc przyłączeniowa dla danego obiektu (nie mylić z mocą umowną). W przeciwnym przypadku trzeba będzie zwrócić się o zwiększenie mocy przyłączeniowej.
Przykład: Moc instalacji 8 kW, Moc przyłączeniowa obiektu co najmniej 8 kW, lub więcej.
Nie mylić z mocą umowną, która znajduje się na fakturze za energię elektryczną. Moc przyłączeniowa może znajdować się na fakturze, ale w większości przypadków taka wiadomość będzie znajdowała się w umowie kompleksowej z Zakładem Energetycznym lub będzie możliwa do uzyskania u Operatora.
Te informacje będą weryfikowane podczas wizji lokalnej, jednakże należy sprawdzić je jak najwcześniej, aby w razie potrzeby dopełnić formalności związane ze zmianami, które mogą wydłużyć się szczególnie w przypadku zwiększenia mocy przyłączeniowej.
Dokumenty wymagane do przygotowania do wizji lokalnej przez Beneficjenta
Na miejscu wymagana jest obecność osób upoważnionych do podejmowania decyzji w sprawie wytycznych do montażu instalacji fotowoltaicznej, które potwierdzą ustalenia oraz wymagane dane do dokumentacji projektowej oraz zgłoszeniowej własnoręcznym podpisem. Przekazanie błędnych danych, będzie skutkowało nieprawidłowym zaprojektowaniem oraz zgłoszeniem instalacji PV. Konieczne jest udostępnienie pomieszczeń w budynku w celu sprawdzenia możliwości i ustalenia przeprowadzenia tras kablowych do miejsc montażu falownika wraz zabezpieczeniami oraz umożliwienie dostępu do instalacji elektrycznej w budynku, w celu zweryfikowania możliwości
i ustalenia optymalnego miejsca wpięcia do sieci wewnętrznej.
Podczas wizji lokalnej na miejscu zostanie przedstawione do podpisu pełnomocnictwo upoważniające firmę HYMON do złożenia dokumentacji zgłoszeniowej mikroinstalacji do sieci do Zakładu Energetycznego. Upoważnienie może zostać udzielone tylko i wyłącznie przez osobę na którą przychodzą rachunki za energię elektryczną, która widnieje na fakturze jako „Nabywca”. W przypadku podpisania pełnomocnictwa przez inną osobę wniosek w Zakładzie Energetycznym zostanie odrzucony, a procedura przyłączenia mikroinstalacji się wydłuży.
Przewiń stronę na samą górę.
Wyszukaj na stronie
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.