Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Fundusze Europejskie.

biuro@park.zawiercie.eu

+48 32 494 13 33

Zawierciański Park

Przemysłowo-Technologiczny

Aktualności

Przedstawiciele Tajwanu wizytowali Strefę

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przedstawiciele Tajwanu wizytowali Strefę

Przedstawiciel Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Polsce Henry M. J. Chen oraz prof. Yeh – Shin Chu wraz z posłem Waldemarem Andzelem i senatorem Arkadiuszem Grabowskim spotkali się z prezydentem Witoldem Grimem w Agencji Rozwoju Zawiercia.

Przedstawiciele Tajwanu zapoznali się z ofertą inwestycyjną Zawiercia. Kolejnym krokiem rozpoczętej właśnie współpracy będzie próba bezpośredniego zainteresowania potencjalnych inwestorów z Tajpej ofertą terenów połozonych w SAG A i SAG B. W tym celu wymienione zostały kontakty między uczestnikami spotkania.

Prezydent Witold Grim przedstawił potencjał gospodarczy Zawiercia, zwracając uwagę na priorytety w zakresie rozwoju SAG. - Klimat i nastawienie do przedsiębiorców jest kluczowym elementem naszej polityki prorozwojowej.

Potwierdzeniem tych słów były wystąpienia przedstawicieli Rady Gospodarczej. Przedsiębiorcy podkreślali duże zaangażowanie władz w rozwój gospodarczy miasta.

- Pomoc i opieka podczas całego procesu inwestycyjnego gwarantuje nie tylko szybkość, ale i stabilność realizacji nowych inwestycji.

Przedstawiciel Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej dziękując za zaproszenie, wyjaśnił rolę, jaką odgrywa Biuro w relacjach biznesowych pomiędzy Polską a Republiką Chińską. Przedstawiciele Tajwanu wspierają i pomagają w kojarzeniu relacji biznesowych pomiędzy przedsiębiorcami obu krajów. Obecnie cztery firmy z Tajpej prowadzą badania rynku polskiego, szukając dogodnych lokalizacji dla swoich fabryk.

Dyrektor Agencji Rozwoju Zawiercia Wojciech Dziąbek przedstawił ofertę inwestycyjną miasta, zachęcając potencjalnych inwestorów do rozważenia lokalizacji tych zakładów właśnie w Zawierciu. Goście mieli okazją zobaczyć działki inwestycyjne w terenie. Duże wrażenie zrobiły obecne inwestycje w Strefie, prowadzone przez Virtu oraz Aluron, nowa droga w Strefie oraz budowa gazociąg.

W dyskusji na temat oczekiwań azjatyckich inwestorów pan Chen zwrócił uwagę na obsługę klienta. Szybkość reakcji, możliwość załatwienie wszystkich spraw w „jednym okienku”, to często decydujące czynniki o wyborze lokalizacji. Jako przykład podano inwestycję w Gnieźnie. Tamtejszy samorząd zaoferował lepszą jakość obsługi klienta, wyprzedzając Poznań.  Duże wrażenie na gościach z Tajpej zrobiło Biuro Obsługi Inwestora w ARZ. Prezydent wielokrotnie podkreślał, że w naszym mieście inwestor jest traktowany indywidualnie, każdorazowo przydzielany jest mu opiekun, który prowadzi projekt do samego końca, pomagając przejść przez cały proces inwestycyjny.

W spotkaniu uczestniczyli również radni miasta i powiatu: Małgorzata Benc, Beata Chawuła i Mariusz Golenia, a także członkowie Rady Gospodarczej: Stefan Rotarski, Bogdan Janikowski oraz Jan Łapaj.

25

KWI

2017

303

razy

czytano

240/355

park.zawiercie.eu

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.