Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Fundusze Europejskie.

biuro@park.zawiercie.eu

+48 32 494 13 33

Zawierciański Park

Przemysłowo-Technologiczny

Aktualności

Otwarto drogę do Strefy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Otwarto drogę do Strefy

Kierowcy mogą już korzystać z drogi do Strefy Aktywności Gospodarczej. Nowa jezdnia wraz z ciągami pieszymi i rowerowymi prowadzi od ulicy Podmiejskiej do ulicy Wojska Polskiego. – Inwestycja przyczyni się do lepszego skomunikowania naszych terenów inwestycyjnych z drogą krajową nr 78 – podkreśla prezydent Witold Grim.

Inwestycja zakończyła się pod koniec 2016 roku, jednak ze względu na zimową aurę prace związane m.in. z oznakowaniem drogi można było wykonać dopiero na przełomie lutego i marca.  

W ramach inwestycji na ulicy Wojska Polskiego wybudowano rondo, które od września ub. r. jest przejezdne na odcinku Zawiercie – Poręba. Od marca br. kierowcy mogą ze skrzyżowania skręcić w kierunku SAG, by przejechać ulicą Technologiczną, aż do ronda na ulicy Mrzygłodzkiej, w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu Villa Verde.

Wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm: OLS Sp. z o.o. Spółka Komandytowa – lider oraz Bitum Sp. z o.o. – partner. Koszt prac to ok. 5.7 mln zł. Na realizację przedsięwzięcia miasto pozyskało ok. 1.8 mln zł w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.

Kolejny odcinek budowy zachodniej obwodnicy miasta obejmował teren od ronda na DK 78 do potoku Kierszula. W planach jest kontynuacja budowy drogi, która w ramach IV etapu połączy rondo przy ul. Wojska Polskiego z ul. Obrońców Poczty Gdańskiej.

W tegorocznym budżecie miasta zabezpieczono środki na rozpoczęcie ostatniego odcinka. W przyszłym roku mają rozpocząć się ostatnie prace, które zakończą inwestycję. Wówczas obwodnicą będzie można przejechać od ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej do ulicy Mrzygłodzkiej.

Budowa kolejnego odcinka i połączenie go z drogą krajową pozwoli na pełne wykorzystanie jej funkcjonalności, a przede wszystkim zapewni lepszy dojazd do „krajówki” z kierunku Kielc i Katowic oraz do drogi wojewódzkiej w kierunku Myszkowa i Częstochowy. Finalnie nowa droga przekieruje znaczną część ruchu tranzytowego poza centrum miasta.

20

MAR

2017

308

razy

czytano

247/352

park.zawiercie.eu

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.