Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Fundusze Europejskie.

biuro@park.zawiercie.eu

+48 32 494 13 33

Zawierciański Park

Przemysłowo-Technologiczny

Aktualności

Noworoczne spotkanie z biznesem

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Noworoczne spotkanie z biznesem

Przedsiębiorcy, parlamentarzyści oraz samorządowcy wzięli udział w noworocznym spotkaniu Prezydenta Miasta Zawiercie z przedstawicielami biznesu, które odbyło się 2 lutego br. w hotelu Villa Verde.

- Przełom roku, to zawsze dobry czas na podsumowania, oceny i plany na przyszłość. Chciałbym się z Państwem podzielić tym, co w minionym roku udało się zrealizować oraz zdradzić te pomysły i plany, które chcemy zrealizować w najbliższym czasie – rozpoczął swoje wystąpienie prezydent Witold Grim.

Samorządowiec omówił wykonanie zeszłorocznych inwestycji, podkreślając, że do priorytetowych zalicza budowę nowych bloków komunalnych oraz te działania, które realizowane są w Strefie Aktywności Gospodarczej. - W 2016 roku nasze miasto wykonało szereg inwestycji komunalnych. Budowaliśmy drogi i chodniki, powstawały place zabaw i siłownie pod chmurką. Dotowaliśmy sport, rekreację, kulturę, a także organizacje pozarządowe – wyliczał gospodarz miasta.

Prezydent odniósł się również do inwestycji regionalnych, których realizacja przyczyni się do rozwoju miasta. O ich lobbowanie w państwowych instytucjach samorządowiec poprosił obecnych na spotkaniu posłów. –  Państwa działania na rzecz budowy obwodnicy oraz rewitalizacji linii kolejowej Tarnowskie Góry – Zawiercie przynoszą efekty. Dziś obwodnica jest już projektowana przez firmę z Bielska-Białej, a w sprawie linii kolejowej trwają prace nad koncepcją rewitalizacji. W tej sprawie 23 lutego odbędą się konsultacje z mieszkańcami. Zapraszam na spotkanie do hali OSIR wszystkich zainteresowanych inwestycją, a naszych szanownych posłów proszę o dalsze wsparcie.

Samorządowiec nakreślił również plany samorządu na ten rok. - Budżet na 2017 r. opiewa na kwotę ponad 200 mln zł, z czego 42 mln wydamy na inwestycje. Część tych środków oddaliśmy do dyspozycji mieszkańcom w ramach środków przyznanych dzielnicom. Mieszkańcy osiedli i sołectw najlepiej wiedzą na co spożytkować te środki – podkreślił. Wśród najważniejszych tegorocznych inwestycji prezydent wymienił: zakup nowych autobusów, kontynuację budowy bloków komunalnych oraz rozpoczęcie kolejnego etapu budowy drogi do SAG, a także kolejne działania polegające na przebudowie dróg, remontach chodników oraz budowie placów zabaw i siłowni zewnętrznych, które cieszą się zainteresowaniem mieszkańców.

Goście zapoznali się również z działalnością Agencji Rozwoju Zawiercia. - W SAG realizowane są kolejne projekty inwestycyjne prowadzone przez zewnętrznych inwestorów. Obecnie dwanaście firm prowadzi działania w SAG, które zaowocują nowymi miejscami pracy. W śród nich są przedsiębiorcy z Polski, Niemiec i Włoch. Część przedsiębiorców już rozpoczęła prace budowalne, a pozostałe firmy prowadzą prace projektowe lub oczekują na uzyskanie pozwolenia na budowę nowych zakładów pracy – informował Wojciech Dziąbek, dyrektor ARZ.

W imieniu przedsiębiorców głos zabrał prezes „ANRO” i przewodniczący Rady Gospodarczej Stefan Rotarski. – Zgodnie z pana wcześniejszymi zapowiedziami, jest pan prezydentem zgody i spokoju. Świadczą o tym jednogłośnie uchwalone budżety miasta, które popierane są przez wszystkie środowiska polityczne w Radzie Miasta – podkreślił przedsiębiorca. Noworoczne życzenia dla przedstawicieli środowisk biznesowych złożyli także parlamentarzyści: Anna Nemś, Beata Małecka - Libera oraz Waldemar Andzel, a także radny sejmiku Mirosław Mazur.

Artystyczną oprawę noworocznego spotkania z biznesem przygotowała kapela oraz młodzi członkowie Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Zawiercie.   

06

LUT

2017

303

razy

czytano

260/355

Agencja Rozwoju Zawiercia

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.