Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Fundusze Europejskie.

biuro@park.zawiercie.eu

+48 32 494 13 33

Zawierciański Park

Przemysłowo-Technologiczny

Aktualności

Zawiercie ma specjalną strefę ekonomiczną!

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zawiercie ma specjalną strefę ekonomiczną!

W piątek 30 grudnia 2016 r.  weszło w życie podpisane przez Premier Beatę Szydło Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na mocy którego tereny zgłoszone przez miasto Zawiercie zostały objęte statusem specjalnej strefy ekonomicznej.

Na liście Rozporządzenia znalazło się 11  działek ewidencyjnych  o łącznej powierzchni 16,9332  ha położonych w Zawierciu przy ulicy Technologicznej i Myśliwskiej. Jest to kolejne narzędzie wsparcia dla przedsiębiorstw, które zamierzają inwestować w Zawierciu i tworzyć nowe miejsca pracy. Warto wspomnieć, że do tej pory inwestorzy w Zawierciu mogli liczyć na zwolnienia z podatku od nieruchomości. Teraz oferta inwestycyjna naszego miasta będzie jeszcze bardziej opłacana i atrakcyjna dla potencjalnych firm, które będą mogły liczyć na ulgi w podatku dochodowym. Ich wysokość będzie uzależniona od wielkości przedsiębiorstwa. Wysokość takiej ulgi dla firmy działającej na obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej może wynieść 25 % dla dużych przedsiębiorstw, a dla małych i średnich przedsiębiorstw zwolnienie takie może być odpowiednio o 10 i 20% większe. Ulga ta naliczana jest w oparciu o koszty inwestycyjne oraz kreację nowych miejsc pracy.

Uzyskanie statusu specjalnej strefy ekonomicznej przez nasze miasto pozwoli wyróżnić na rynku nieruchomości przemysłowych grunty inwestycyjne w Zawierciu, które teraz będą oferowane również przez Zarząd KSSE S.A.,  czyli  największej  i najlepszej strefy ekonomicznej w Polsce, która obecnie obejmuje łącznie obszar
o powierzchni 2 614,39 ha.

13

STY

2017

1135

razy

czytano

262/352

Agencja Rozwoju Zawiercia

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.