Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Fundusze Europejskie.

biuro@park.zawiercie.eu

+48 32 494 13 33

Zawierciański Park

Przemysłowo-Technologiczny

Aktualności

Rada Gospodarcza monitoruje prace nad budżetem miasta na 2017 r.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Rada Gospodarcza monitoruje prace nad budżetem miasta na 2017 r.

Na pierwszym powakacyjnym spotkaniu zebrała się 9 września br. Rada Gospodarcza. Doradcy prezydenta dyskutowali głównie o założeniach inwestycyjnych, które mają zostać ujęte w budżecie Zawiercia na 2017 r.

Na posiedzeniu obecny był prezydent Witold Grim oraz zastępca prezydenta ds. gospodarczych Marek Borowik. Samorządowcy zreferowali członkom Rady główne inwestycje, które wedle założeń mają być wpisane do budżetu po stronie wydatków inwestycyjnych.

Wśród najważniejszych zadań prezydent Witold Grim wymienił: dokończenie budowy drogi do Strefy Aktywności Gospodarczej ( nazywanej zachodnią obwodnicą miasta), która finalnie będzie przebiegać od ul. Mrzygłodzkiej do ul. Obrońców Poczty Gdańskiej; kontynuację budowy trzech bloków komunalnych dla 60 rodzin; zakup 18 nowoczesnych autobusów na potrzeby komunikacji miejskiej, upiększanie przestrzeni miejskiej poprzez zagospodarowanie skweru pomiędzy ulicami Piłsudskiego i Westerplatte oraz koło MPOS-u, a także budowę II etapu parkingu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury „Centrum”.

Według planów, w budżecie na 2017 r. znajdą się również takie przedsięwzięcia jak: budowa centralnego placu zabaw w Parku im. Mickiewicza, który zastąpiłby wysłużony obiekt w sąsiedztwie „Bocianówki” oraz budowę nowych toalet w parku. – Wzorem lat ubiegłych, budżet Zawiercia tworzony będzie przy udziale Rady Miejskiej. Każdy z radnych może zgłaszać do planu dochodów i wydatków miasta zadania, które należałoby zrealizować w danym okręgu – podkreślał prezydent Witold Grim. Podobną możliwość mają również członkowie Rady Gospodarczej.

W Urzędzie oraz w miejskich instytucjach trwają obecnie prace nad głównymi założeniami budżetu na 2017 r. Gdy projekt planu dochodów i wydatków miasta będzie gotowy, zostanie przedłożony radnym. Uchwalenia budżetu przez Radę Miejską należy spodziewać się na przełomie obecnego i przyszłego roku.

W drugiej części zebrania wiceprezydent Marek Borowik zreferował działalność miejskich spółek oraz omówił zmiany organizacyjne dotyczące wydzielenia z ZGK sp. z o.o. Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych sp. z o.o. oraz przekształcenia ZKM-u w Zakład Komunikacji Miejskiej sp. z o.o.

Doradcy gospodarczy wstępnie omówili również tematykę kolejnych posiedzeń. - Jednym z istotniejszych tematów jest dalsza dyskusja nad budową kopalni cynku i ołowiu na terenie powiatu zawierciańskiego – zapowiedział przewodniczący Rady Gospodarczej Stefan Rotarski.

15

WRZ

2016

278

razy

czytano

283/355

Agencja Rozwoju Zawiercia

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.