Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@park.zawiercie.eu

+48 32 494 13 33

Zawierciański Park

Przemysłowo-Technologiczny

Aktualności

Będą nowe miejsca pracy w SAG

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Będą nowe miejsca pracy w SAG

Sprzedaż kolejnych działek dla inwestorów w Strefie Aktywności Gospodarczej wywołała wiele pytań od mieszkańców. Zawiercianie szczególnie zainteresowani są liczbą nowych miejsc pracy. Pytają, czy nowi inwestorzy faktycznie będą zatrudniać, czy tylko przeniosą swoje przedsiębiorstwa do SAG, licząc na ulgi w podatkach?

- Chcemy uspokoić wszystkich zainteresowanych i potwierdzić, że firmy z Zawiercia, które zakupiły grunt pod budowę nowych zakładówprzemysłowych w Strefie Aktywności Gospodarczej podpisały w akcie notarialnym zobowiązanie do tworzenia nowych miejsc pracy – informuje Wojciech Dziąbek, zastępca dyrektora Agencji Rozwoju Zawiercia.

W uchwale Rady Miejskiej w sprawie ulg podatkowych, którą podjęto na wniosek prezydenta Witolda Grima, wskazano, że na ulgi mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy zatrudnią nowych pracowników w oparciu o umowę o pracę i utrzymają poziom zatrudnienia. Warto również podkreślić, że wszyscy inwestorzy zadeklarowali utrzymanie dotychczasowej liczby miejsc pracy oraz stworzenie dodatkowo nowych.

Spośród firm, które zakupiły grunt pod budowę nowych zakładów przemysłowych jedna firma prowadzi swoją działalność poza Zawierciem, a kolejne trzy zakłady, które złożyły listy intencyjne z wnioskiem o zakup gruntu pod budowę zakładów przemysłowych, to spółki z poza miasta, które wcześniej nie związane były z naszym miastem, a jedna z nich, to firma zagraniczna.

W tym roku działki inwestycyjne w SAG zakupiły: Grupa Virtu, Olmar, Rotex i Euro Serwis.

W ogłaszanych przez Urząd Miejski przetargach na zbycie działek przemysłowych stale pojawia się warunek obligatoryjny jakim jest utworzenie nowych miejsc pracy w związku z planowaną inwestycją, bez którego zakup działki jest niemożliwy. - Poszukiwanie inwestorów i przekonanie ich do lokowania swoich przedsiębiorstw w naszym mieście wymaga aktywnej pracy na bardzo trudnym rynku, gdzie konkurencja innych miast jest ogromna, stąd też warto pracować stale nad zwiększaniem przewagi konkurencyjnej oferty inwestycyjnej naszego miasta – podkreślają pracownicy Agencji Rozwoju Zawiercia.

09

MAJ

2016

195

razy

czytano

283/328

Agencja Rozwoju Zawiercia

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.