Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Fundusze Europejskie.

biuro@park.zawiercie.eu

+48 32 494 13 33

Zawierciański Park

Przemysłowo-Technologiczny

Aktualności

Trasy rowerowe w powiecie zawierciańskim

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Trasy rowerowe w powiecie zawierciańskim

W dniu 13 października 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie poświęcone trasom rowerowym. W rozmowach uczestniczyli między innymi samorządowcy z gmin powiatu zawierciańskiego.

- Aktywny wypoczynek i jazda na rowerze stają się coraz popularniejszą formą rekreacji w naszym mieście. Musimy sprostać oczekiwaniom mieszkańców i stworzyć odpowiednie warunki do rekreacji – podkreślał prezydent Witold Grim. Samorządowiec dodał również, że dobrze przygotowane i wytyczone szlaki rowerowe przyciągną w nasze rejony turystów. – Ścieżki rowerowe powinny łączyć najważniejsze atrakcje Jury Krakowsko – Częstochowskiej – powiedział prezydent.

Spotkanie ze względu na merytorykę i zakres omawianych spraw miało charakter seminarium i umożliwiło dialog w zakresie najważniejszych uwarunkowań ścieżek, tras i dróg rowerowych w powiecie zawierciańskim.

Spełniło się to także dzięki obecności i prezentacji założeń „regionalnej polityki rowerowej” przedstawiciela marszałka województwa i oficera rowerowego naszego regionu Aleksandra Kopii. Oficer podkreślił, że drogi rowerowe muszą być wytyczane w uzgodnieniu z rowerzystami i według określonych zasad, które sprawią, że będą one cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród miłośników jednośladów.

W Parku Przemysłowo – Technologicznym rozmawiano także o technicznych aspektach budowania rowerowych szlaków. O bezpieczeństwie rowerzystów, odpowiedniej nawierzchni i odwodnieniu ścieżek mówił dr inż. Krzysztof Chlipalski z Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Jakość ścieżek rowerowych powinna spełniać potrzeby mieszkańców poruszających się po mieście i ich rekreacji w czasie wolnym oraz uprawiających sport wyczynowo i przyciągać turystów.

Uczestnicy spotkania przeanalizowali także istniejące trasy oraz propozycje ich ulepszania na podstawie prezentacji przygotowanej przez Pawła Pabicha, przedstawiciela środowiska rowerowego w Zawierciu.

14

PAŹ

2015

402

razy

czytano

351/355

Agencja Rozwoju Zawiercia

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.