Zainwestowali w strefie

Strona główna » Zainwestowali w strefie

wielkość tekstu:A | A | A

Zawiercie offers an attractive investment opportunity for the business owners. The plots available for investment cover an area of nearly 250 hectares and are located in the Economic Activity Zone, divided into two areas. The first section – Area “A” is intended for production facilities, warehouses, stores and services with all the necessary technical infrastructure. Other section – Area “B” is intended for residential and recreational developments. Economic Activity Zone – Area “A” Including areas within the streets of: Wojska Polskiego, Myśliwskiej, Podmiejskiej, Inwestycyjnej, Technologicznej. The area with excellent communication access, with optional connecting the necessary infrastructure according to the needs of the investor. In addition, there is a possibility to divide parcels into smaller pieces. Economic Activity Zone – Area “A” is intended for realization of production facilities, warehouses, stores and services along with the necessary technical infrastructure. A detailed development concept, including competitive prices, utilities and tax exemptions has been developed for the economic zone. A flexible approach to the investor means that the plots can be sold or let into perpetual usufruct.

Inni inwestorzy:
  • Otwarty we wrześniu ubiegłego roku zakład produkcyjny firmy Promar, powstały w strefie aktywności gospodarczej w Zawierciu, to jedna z największych inwestycji firmy w ostatnich latach. Została ona zrealizowana w bardzo szybkim tempie. Dzięki doskonałej współpracy z władzami miasta proces walidacji dokumentacji przebiegł bardzo sprawnie. Budowa trwała zaledwie 9 miesięcy. Do nowej lokalizacji przeniesiono działalność z dotychczasowego zakładu w Koziegłowach, wraz z całą załogą. Mimo, to dynamiczny rozwój Promar sprawia, że ciągle powstają nowe miejsca pracy dla mieszkańców miasta Zawiercie i okolic. Firma Promar zajmuje się kompleksowym zaopatrzeniem przetwórstwa spożywczego w maszyny, serwis i dodatki do żywności. W zakładzie w Zawierciu produkowane są nowoczesne mieszanki przyprawowe i środki funkcjonalne do żywności. Cały obiekt, wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania produkcyjne, nowoczesne centrum R&D i laboratoria dają niemal niegraniczone możliwości do tworzenia dodatków nowej generacji, czyli bezpiecznych, bardziej ekonomicznych i odpowiadających potrzebom rynku. Ze względu na dynamiczny rozwój firmy Promar zakład będzie w dalszym ciągu doposażany i rozbudowywany.
  • Dynamiczny rozwój firmy Inter Cars S.A., której jesteśmy od wielu lat partnerem skłonił nas do zmiany dotychczasowej siedziby. Wybór nowej lokalizacji nie był przypadkowy. Szukaliśmy terenu dobrze skomunikowanego w atrakcyjnej cenie. Oferta Strefy Aktywności Gospodarczej oraz sprzyjający klimat i podejście władz miasta zdecydowały o zakupie działki przy ul. Cerefisko. Dzisiaj z perspektywy czasu można stwierdzić, że był to bardzo dobry wybór. Inter Cars SA jest polską firmą od lat będącą na pozycji lidera na rynku dystrybucji części do samochodów. Oferta Spółki obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu. Inter Cars oferuje najszerszy asortyment części samochodowych w Europie Wschodniej. Posiada w swojej ofercie zarówno towar najwyższej jakości od powszechnie znanych i renomowanych dostawców na tzw. pierwszy montaż do produkcji samochodów jak też znacznie tańszy lecz dobry jakościowo asortyment, pochodzący od mniej znanych producentów. Andrzej Czernicki Właściciel firmy AUTO-ART Czernicki Sp. j.
  • ALURON otrzymał kolejne zezwolenie na rozbudowę zakładu produkcyjnego znajdującego się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej położonej na terenie SAG w Zawierciu. Tym razem jest to budowa nowej hali produkcyjnej oraz najnowszej generacji lakierni pionowej do malowania profili aluminiowych. Będzie to już druga lakiernia w zakładzie ALURON. W związku z tą inwestycją planowane jest zwiększenie zatrudnienia po zakończeniu budowy. Planowany start nowej lakierni to jesień tego roku. Firma w chwili obecnej zatrudnia około 300 pracowników. Dzięki tej inwestycji ALURON będzie mógł realizować usługi dla znacznie szerszego grona Klientów, na najwyższym europejskim poziomie. Jest to dowód na to, że oferta Strefy Aktywności Gospodarczej w Zawierciu sprzyja biznesowi a ulgi z tytułu działalności w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej tylko wzmacniają ten rozwój.
Zainwestowali w strefie
  • ALURON otrzymał kolejne zezwolenie na rozbudowę zakładu produkcyjnego znajdującego się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej położonej na terenie SAG w Zawierciu. Tym razem jest to budowa nowej hali produkcyjnej oraz najnowszej generacji lakierni pionowej do malowania profili ...dalej 
  • Otwarty we wrześniu ubiegłego roku zakład produkcyjny firmy Promar, powstały w strefie aktywności gospodarczej w Zawierciu, to jedna z największych inwestycji firmy w ostatnich latach. Została ona zrealizowana w bardzo szybkim tempie. Dzięki doskonałej współpracy z władzami miasta ...dalej 
  • Dynamiczny rozwój firmy Inter Cars S.A., której jesteśmy od wielu lat partnerem skłonił nas do zmiany dotychczasowej siedziby. Wybór nowej lokalizacji nie był przypadkowy. Szukaliśmy terenu dobrze skomunikowanego w atrakcyjnej cenie. Oferta Strefy Aktywności Gospodarczej oraz sprzyjający ...dalej 

Zawierciański Park Przemysłowo - Technologiczny
ul. Technologiczna 15, 42-400 Zawiercie

tel.: +48 32 494 13 34
e-mail: biuro@park.zawiercie.eu

Strona Zawierciańskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego - tereny inwestycyjne, dotacje unijne, innowacje, doradztwo, konsultacje.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna